Terapia, jaką stosujemy, to tak zwana terapia systemowa, czyli dotycząca całego systemu rodzinnego, w jakim dana osoba/dziecko funkcjonuje.
Czasem rodzice mają obawę, że skoro rodzina została skierowana na taką terapię, to nie są wystarczająco dobrzy w swojej roli. Chcemy Was uspokoić i zapewnić, że terapia rodzinna nie jest testem z rodzicielstwa. W pracy z rodziną ważne jest dla nas poznanie Was i usłyszenie, jak widzicie daną sytuację i jak zachowujecie się, gdy jesteście razem. W związku z tym na pierwsze spotkanie terapeutyczne zapraszamy całą rodzinę.
Jeśli Twoje dziecko:
- dziecko odmawia chodzenia do szkoły, ucieka z domu
- jest agresywne lub skrajnie nieśmiałe,
- swoim zachowaniem sprawia dużo problemów
- ma objawy i dolegliwości, których podłoże medyczne zostało przez lekarzy wykluczone
- zostało skierowane przez pedagoga szkolnego, poradnię lub sąd na terapię lub socjoterapię
- cierpi na zaburzenia typu: moczenie nocne, paniczny lęk przed rozstaniem, inne silne lęki, nadpobudliwość, tiki, samotność, uzależnienie od komputera, alkoholu, narkotyków, dopalaczy, agresja, zaburzenia odżywiania itp.
- okalecza się
- jest po próbie samobójczej
Jeśli Ty:
- jesteś w trakcie rozwodu lub po i chcesz zapewnić opiekę terapeutyczną swojemu dziecku, które przeżywa szereg trudnych emocji w związku z tą sytuacją
- borykasz się z każdą inną trudnością wychowawczą czy rodzinną
- masz poczucie, że utraciłeś kontakt ze swoim dzieckiem
- obserwujesz powtarzające się konflikty
- masz kłopot z porozumieniem się z dzieckiem i nie wiesz, jak z nim postępować
- jesteś często wzywany do szkoły w sprawie kłopotów wychowawczych, które sprawia Twoje dziecko (bójki, wagary, wandalizm itp.)
- i Twoja rodzina przeżywacie smutek spowodowany przewlekłą chorobą lub śmiercią kogoś bliskiego
- pragniesz zmian na gruncie rodzinnym, zapraszam Cię do kontaktu pod nr tel. 508 078 379.
Podczas spotkań rodzinnych staramy się rozumieć wzajemne zachowania, potrzeby, trudności i przeżycia. Próbujemy wypracować różne sposoby komunikacji i działania. Pozwala to lepiej zrozumieć siebie nawzajem oraz szukać zadowalających dla wszystkich rozwiązań, by na nowo móc cieszyć się przyjemnością z bycia razem.
Informacja:
Spotkania rodzinne prowadzone przez jednego terapeutę odbywają się zwykle raz na 3 – 4 tygodnie i trwają 1,5 godziny. Psychoterapia rodzin może być również prowadzona przez dwóch terapeutów.
Spotkanie odbywa się co dwa tygodnie i trwa 90 minut.
W tej formie terapii uczestniczą wszyscy członkowie najbliższej rodziny.
Ważniejsze od tego, w jakiej sytuacji jesteśmy, jest to, jak daną sytuację przeżywamy, widzimy, jakie znaczenie jej nadajemy.