Zbliża się cza" />

Zbliża się czas sylwestrowych szaleństw. Dla jednych będzie to cudowny czas na zabawę, dla innych kolejny rok, kiedy nie wiadomo, jak spędzić Sylwestra. Możesz mieć dylemat zwłaszcza, jeśli w międzyczasie w twojej rodzinie pojawiły się dzieci. Jeśli zadajesz sobie pytanie jak spędzić Sylwestra z dziećmi – czytaj dalej – podpowiadam jakie masz ciekawe alternatywy.

Imprezy sylwestrowe są ostatnio jak taki niepisany wyścig: kto spędził go lepiej, atrakcyjniej, kto cudowniej się bawił. Prześcigamy się w atrakcyjności. A jego wynik stanowi o naszej wartości i tego jak lubiani jesteśmy przez innych. Zależy nam na tym, aby inni widzieli nas jako atrakcyjnych towarzysko.

Rodzice wymyślili jak spędzić Sylwestra z dziećmi - zorganizowali bal przebierańców. Na obrazku matka z córką przebrane idą na bal.

Co zrobić i jak się bawić, kiedy pojawiają się dzieci? Być może nie masz możliwości pozostawienia dzieci na noc sylwestrową z babcią, dziadkiem lub inną osobą. Być może nie chcesz zostawiać swoich dzieci z obcą osobą, bo jeśli jest jest to kilkumiesięczne dziecko, to prawdopodobnie targają tobą ogromne wyrzuty sumienia.

Niestety nawet kiedy dziecko jest troszkę starsze, to rodzicom towarzyszą podobne obawy. Prawdą natomiast jest, że im dziecko starsze, tym łatwiej jest je gdzieś pod opieką zostawić, albo zorganizować Sylwestra w taki sposób, aby uwzględnić w nim dzieci, a równocześnie samemu czuć się dobrze. Możemy wtedy podzielić imprezę na dorosłych i dzieci, które w swoim towarzystwie będą się świetnie bawić.

Z moich obserwacji wynika jednak, że spora część osób żyje dzisiaj w pędzie i intensywności pracy. Marzą oni o tym by spędzić Sylwestra w sposób bardzo spokojny, przed telewizorem. Satysfakcjonujące dla nich będzie dobre jedzenie, drobne, ulubione aktywności, gry i zabawy w domu, w wąskim gronie, wśród najbliższych.

Noc sylwestrowa na spokojnie – czyli jak alternatywnie spędzić Sylwestra z dziećmi

Być może wydaje Ci się, że wraz z pojawieniem się małych dzieci w twojej rodzinie, wszelkie możliwości na atrakcyjnego Sylwestra zostały zamknięte. Natomiast prawdą jest, że nadal masz wiele opcji. Poniżej kilka ciekawych propozycji jak spędzić Sylwestra z dziećmi.

Dzieci na sylwestrowym kuligu - alternatywna opcja jak spędzić Sylwestra z dziećmi

Rodzinny wyjazd

To z jednej strony świetny czas na spędzenie wolnych chwil gdzieś poza miastem, to okazja do nabrania “łyku świeżego powietrza” i dystansu do relacji rodzinnych. Czas, kiedy jesteśmy poza domem, jeśli jeszcze mamy możliwość korzystania z tego, że nie musimy podczas wyjazdów gotować, sprzątać jest już wyjątkowym czasem, który daje odpoczynek.

Domówka

Jak spędzić Sylwestra z dziećmi kiedy nie mamy możliwości wyjazdu? Równie dobrą opcją może być zorganizowanie go w domu. Z jednej strony można zaprosić znajomych, którzy również nie wiedzą jak spędzić Sylwestra z dziećmi. Można dzięki temu umożliwić dzieciom wspólną zabawę z rówieśnikami, a rodzicom – chwile wytchnienia od dziecięcych zabaw.

Dziewczynka w przebraniu sylwestrowym. Rodzice postanowili zorganizować bal przebierańców, aby spędzić Sylwestra z dziećmi.

Oczywiście, wiele zależy od warunków lokalowych, ale można zorganizować wspólny bal dla dorosłych i dzieci. Dla dzieci można przygotować atrakcje, o które trudno w normalnej codzienności np. duży domek z tektury, wspólne malowanie, gotowanie, gra planszowa, zabawa tematyczna, poszukiwanie skarbów z wcześniej przygotowanymi mapami. Coś, co zaangażuje je na dłużej i dzięki temu zapewni im atrakcyjną zabawę.

Bal

Atrakcyjny jest zarówno ten, który jest organizowany przez kogoś, na którym jest również przewidziana sala dla dzieci, ale może to być również bal w domu, np. przebierańców. To zabawa, która łączy małych i dużych. Można również urządzić konkurencję pomiędzy rodzinami.

Sylwester z dziećmi – to czas również dla ciebie

Podsumowując, sednem udanego Sylwestra z dziećmi jest dobry pomysł. Im ciekawszy, atrakcyjniejszy tym na dłużej wciąga, a dodatkowo sprawia, że zabawa jest atrakcyjna dla większości uczestników.

Jak spędzić Sylwestra z dziećmi? Ojciec trzyma na ręku córeczkę i pokazuje jej palące się "zimne ognie"

Nieważne jest wtedy, czy to będzie potańcówka w domu, karaoke, tabu, twister, poszukiwanie skarbów, czy jeszcze inna forma aktywności, bo jeśli rodzina lubi te zabawy to będzie się przy niej dobrze bawić. Samo przygotowywanie sylwestra, strojenie mieszkania, balony, efekty świetlne nastraja do dobrego czasu razem.

Poza wszystkimi materialnymi rzeczami, organizacją jedzenia, czasu warto zadbać o siebie o to, na co naprawdę masz ochotę w tym dniu, bez względu na to, co wypada. Im Ty będziesz się czuł swobodniej, spokojniej i bez presji tym spokojniejszy będzie ten czas z dziećmi.

Ważna kwestią jest też alkohol. Czy jeśli są obok dzieci możesz pić w Sylwestra, czy jednak nie? Tu należy pamiętać przede wszystkim o tym, że prawo jest jednoznaczne, jedna osoba dorosła opiekująca się dzieckiem musi być trzeźwa. W praktyce pewnie nikt nie chodzi po domach sprawdzając, czy któryś z mieszkańców nie wypił alkoholu. Jednak naszą odpowiedzialnością jest aby zadbać o pełne bezpieczeństwo dzieci.